Szakváltás, milyen irányba tanuljak tovább?

Sziasztok!

Gazdasági szakon tanultam tovább, de nagyon nem az én világom.

Rólam annyit, hogy mióta az eszemet tudom pszichológus szeretnék lenni, de sajnos nem volt annyi pontom amennyi kellett volna, így mást kellett választanom.

Most kíváncsiságból feltérképezem a lehetőségeim, ha váltásra kerülne sor.

NAGYON szeretnék váltani, de azt nem szeretném, hogy végül olyan szakmám legyen amit imádok, de cserébe nemtudnék vele elhelyezkedni vagy nagyon keveset keresnék vele.

Opciók, amiket nézegettem:

A) MENTÁLHIGIÉNÉS SZAKEMBER

Mesterképzés, előtte kell egy alap. Amiket elfogadnak hozzá: pedagógia, szociálpedagógia, gyógypedagógia, óvodapedagógus, tanító, konduktor, egészségügyi gondozás és prevenció, ápolás és betegellátás (és még pár)

Melyik alapképzést lenne célszerű elvégeznem, ha utána mentálhigiénés szakember szeretnék lenni?

Megnéztem több mentálhigiénés szakember weboldalát és láttam, hogy sok képzést végeznek el az egyetem után még plusszba, folyamatosan képzik magukat, nagyon szimpatikus az egész, amiket tanulnak, minden, csak nemtudom mégis mennyire lenne ez jó irány úgy összeségében.

Mennyire nehéz elhelyezkedni és mennyit keresnek? Nagyon szívesen fogadnék erre szakosodó emberektől tapasztalatokat! (vagy aki hasonló területen szeretne elhelyezkedni, hogy mik a tervei)

B) KÖZÖSSÉGSZERVEZÉS

Azért jött szóba, mert széles a palettája, mindenből egy kicsi + olyan óráim lennének (a gazdasági órákkal ellentétben) amik érdekelnének is. Azt találtam, hogy kulturális intézményekben, önkormányzatoknál, felnőttképzési iskolákban, vállalkozásoknál,  turisztikai intézményeknél, sajtóban és médiában, tudományos kutatóintézetekben lehet vele elhelyezkedni vagy pl. rendezvényeket, fesztiválokat szervezni/tervezni/koordinálni, de jó lehet a HR, marketing és menedzsment területén is.

Aki ezt tanulja, miért ezt választotta, hol látja magát később? Aki már végzett, milyen (valós) elhelyezkedési lehetőségek vannak?

Köszi ha elolvastad és válaszolsz🤗